دکوراسیون داخلی بهاری

چطور دکوراسیون خانه خود را بهاری کنیم؟

بهار همیشه یادآور حس تازگی و سرزندگی است؛ در روزهای آخر زمستان هستیم و بهار کم‌کم در سرسبزی درختان، چمن‌ها و گل‌ها رخ می‌نماید. چه چیز بهتر از اینکه ما هم با طبیعت همراه شویم و با خانه‌ای بهاری، به استقبال اولین فصل سال برویم. اما چگونه؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، با کاما […]

رنگ سال ۲۰۲۲ وری پری

رنگ سال ۲۰۲۲ چیست و چرا انتخاب شده است؟

هرساله موسسهٔ پنتون رنگی را به‌عنوان رنگ سال انتخاب می‌کند که بر تمامی جنبه‌های زندگی مردم دنیا اثر می‌گذارد که از مهم‌ترین آن‌ها مد و طراحی دکوراسیون داخلی است. با کاما همراه باشید تا با رنگ سال ۲۰۲۲ و فلسفه انتخابی آن آشنا شوید.

آثار مینیاتوری رضا عباسی زندگی شاد را چگونه به تصویر کشیده است؟

رضا عباسی یکی از هنرمندان برجسته عصر صفوی است که از آثارش می‌توان درس زندگی و شاد بودن آموخت! اما رضا عباسی چگونه شادی و خوشبختی را در آثار خود به تصویر کشیده است؟ برای پاسخ به این سوال با کاما همراه باشید.

روانشناسی رنگ ها در هنر

علم روانشناسی رنگ ها چه نقشی در دنیای هنر دارد؟

رنگ‌ها دنیای بزرگ و عجیب و غریبی دارند و حتی می‌توانند بر روح و روان ما تاثیر بگذارند. این تاثیرات در علم روانشناسی رنگ ها مورد مطالعه قرار گرفته است؛ در دنیای هنر نیز هنرمندان و نقاشان از این علم بهره می‌برند تا حس‌های متفاوتی در مخاطب ایجاد کنند. اگر به این زمینه علاقه دارید […]

فنگ شویی چیست؟ ۱۰ راهکار برای فنگ شویی خانه

اگر به بحث دکوراسیون داخلی علاقه‌مند باشید، حتما با واژهٔ «فنگ شویی» مواجه شده‌اید؛ اما آیا می‌دانید فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی چه کاربردی دارد؟ فلسفهٔ آن چیست و چطور به این حوزه وارد شده است؟ برای دریافت پاسخ همهٔ این سوال‌ها با کاما همراه شوید.

مسجد نصیرالملک شیراز

۱۰ رنگی که نماد فرهنگ ایرانی است

در معماری و آثار هنری ایرانی برخی از رنگ‌ها بیشتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند و به همین دلیل به نماد و بخش جدایی‌ناپذیری از فرهنگ ما تبدیل شده‌اند. آیا می‌دانید چه رنگ‌هایی مردم دنیا را به یاد ایران می‌اندازد؟ برای شناخت رنگ های ایرانی در این مقاله از کاما با ما همراه باشید.